• İndirimli fiyat
Piri Reis / Handan Gökçe Piri Reis / Handan Gökçe

Piri Reis

Referans: çk_019

7,41 ₺
5,00 ₺ 2,41 ₺ kazanın

Çocukluğundan beri denizlere sevdalıydı Piri. Düşlerine girerdi uzak ülkeler, keşfedilmemiş diyarlar... Amcası ünlü denizci Kemal Reis gibi ünlü bir denizci olmak istiyordu.

Adet
Stokta yeterli ürün yok

  • Güvenlik politikası (Müşteri güvence modülü ile düzenle) Güvenlik politikası (Müşteri güvence modülü ile düzenle)
  • Teslimat politikası (Müşteri güvence modülü ile düzenle) Teslimat politikası (Müşteri güvence modülü ile düzenle)
  • İade politikası (Müşteri güvence modülü ile düzenle) İade politikası (Müşteri güvence modülü ile düzenle)

PİRİ REİS

Yazan             :  HANDAN GÖKÇE

Kapak Resmi  :  MURAT KARA

ISBN              :  978-605-5671-61-7

Ebat / sayfa sayısı       :  12,5 x 19 cm / 96 sayfa

Kâğıt türü       :  70 gr. Enzo Deluxe

 

ARKA KAPAK

DÜNYAYI AVUCUNUN İÇİNDE TUTAN DENİZCİ

Çocukluğundan beri denizlere sevdalıydı Piri. Düşlerine girerdi uzak ülkeler, keşfedilmemiş diyarlar... Amcası ünlü denizci Kemal Reis gibi ünlü bir denizci olmak istiyordu.

Osmanlı’nın en görkemli zamanlarıydı. Dünyayı denizlerden kucaklamayı aklına koymuştu. Hayatı boyunca nice seferlere katıldı, denizin nefes kesici dalgalarında hayat buldu. Yazdığı denizcilik kitabıyla kendinden sonraki denizcilere yol gösterdi, yöntem öğretti.

Dâhiler Kulübü dizisinin bu ikinci kitabı, ömrü denizlerde geçen bir dehanın hayranlık uyandıran başarısı kadar korkularını, hayal kırıklıklarını da anlatıyor. Onun hayatı hakkında, yüzyıllar önce çizdiği gizemli haritasından başka bir şey bilmiyorsanız, bu kitabı mutlaka okuyun.

 

YAZAR BİYOGRAFİSİ

HANDAN GÖKÇEK - d. 1968, İzmir

 

Yazmaya lise yıllarında başladı. Öyküleri Bahçe, Kum, Deliler Teknesi, Karakalem, Öykü Teknesi, Ünlem, Varlık, Adam Öykü, İmge Öyküler, Arta Zeitschrift für Kunts und Literatur adlı edebiyat dergilerinde yayınlandı. 2002 yılında Düş Hırsızı (öykü) , 2008 yılında Sır Dökümü (öykü) , 2010 yılında Ah Mana Mu (roman) okurla buluştu. Senaryolar yazdı. BEBEKler adlı oyunu Tolga Yeter tarafından 2011’de İstanbul’da sahnelendi. Egeli Haber gazetesinde kültür sanat sayfasını hazırladı. Egede Son Söz ve Kamuoyu gazetelerinde köşe yazdı. Yayımlanan ilk çocuk roman› Gökyüzü Perileri ve Yeryüzü Çocuklar›’dır.

çk_019

Belirli Referanslar