• İndirimli fiyat
Sincaplar Masal Yazıyor / Cemal Ustaoğlu Sincaplar Masal Yazıyor / Cemal Ustaoğlu

Sincaplar Masal Yazıyor

Referans: vk_0012

50,00 ₺
46,00 ₺ 4,00 ₺ kazanın

Çocuklar için hikâye ve masal dinlemek çok önemlidir. Hikâye ve masallar çocuğun dış dünyaya açılan ilk penceresidir. Masalın yüzyıllar içinde oluşmuş renkli dünyası zihinleri şekillendirir. Masalların renkli ve gerçeküstü dünyasına girmek her çocuğun hakkıdır. Modern çağın dört duvar arası çocukları ne yazık ki bu renkli dünyadan mahrum yetişiyor. Hasta olmaması için ...

Adet
Stokta yeterli ürün yok

  • Güvenlik politikası (Müşteri güvence modülü ile düzenle) Güvenlik politikası (Müşteri güvence modülü ile düzenle)
  • Teslimat politikası (Müşteri güvence modülü ile düzenle) Teslimat politikası (Müşteri güvence modülü ile düzenle)
  • İade politikası (Müşteri güvence modülü ile düzenle) İade politikası (Müşteri güvence modülü ile düzenle)

Yazan: Cemal Ustaoğlu

Türü: Çocuk Edebiyatı/Masal

 ISBN: 978-605-83138-1-1

Yayıma hazırlayan: Deniz Alaz Gürbüz

Kapak grafik ve tasarım: Z. Türkiz Özbursalı

Sayfa Sayısı: 24

Kâğıt: Birinci Hamur, 80 gr.

Boyut: 21x29,7 cm

Baskı Tarihi: Eylül 2016

Kitapla birlikte 8 adet boyama kartı hediye

 

 

Çocuklar için hikâye ve masal dinlemek çok önemlidir. Hikâye ve masallar çocuğun dış dünyaya açılan ilk penceresidir. Masalın yüzyıllar içinde oluşmuş renkli dünyası zihinleri şekillendirir. Masalların renkli ve gerçeküstü dünyasına girmek her çocuğun hakkıdır. Modern çağın dört duvar arası çocukları ne yazık ki bu renkli dünyadan mahrum yetişiyor. Hasta olmaması için çocuğuna her sabah taze meyve suları sıkan anneler, ruhunun kanatlanması için ona her akşam bir masal anlatmıyor…

Masal anlatılarak geçirilen zaman çocuklarla geçirilen en kaliteli zamanlardır. Çocuklar için masalın konu ve kurgusundan çok anlatanla arasında oluşan sıcak ilişki önemlidir. Çocuklar masallarla hayatta iyiler ve kötüler olduğunun farkına varırlar. Çocuk masalın gidişatına göre kendi zihninde bir çözümleme yapar. Masal analitik düşünmeyi öğretir, hayal gücünü geliştirir. Doğru davranış kalıplarını masalla vermek çok daha kolaydır.

Verita-Çocuk serisinin ilk kitabı olan bu masal kitabı ile çocuklarımız masalları dinlerken kendilerini özdeşleştirdikleri kahramanları yaratmayı öğrenecekler; kendi masallarını yazacaklar. Belki de geleceğin hikâyecileri, romancıları onların arasından çıkacak.

 

Arka Kapak

Zümrüt Ormanı’nın sincapları

O gün çok heyecanlıydı.

Çünkü, yıllardır

Kendilerine masal anlatan

Masalcı Amcalarıyla birlikte

Yeni bir karar almışlardı:

Artık,

Kendi masallarını

Kendileri yazacaktı.

 

Cemal Ustaoğlu

1962 Trabzon doğumludur. İlk, orta ve lise öğrenimini Trabzon’da tamamladıktan sonra 1981 yılında Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik ve Halkla İlişkiler Yüksek Okulu’na girdi. Çeşitli gazete ve dergilerde çalıştı, çeşitli tiyatrolarda oyunculuk yaptı. Sonra da bir Anadolu turnesi ile doğaçlama masal anlatma serüveni başladı.

Halen Masal Okulu’nda çocuk ve yetişkinlere masal dünyasının kapılarını açmaktadır.

vk_0012

Belirli Referanslar